Ważne: Strona http://www.praca.arvato.pl/ wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
  Mapa strony    
Strona główna   ››   Baza wiedzy
Aktualności
Pracując w BPO nie musisz siedzieć za biurkiem!
26-06-2015

Branża BPO często kojarzy się z biurowcem w centrum miasta, całodziennym siedzeniem przed monitorem oraz hektolitrami kawy z automatu. Faktycznie – w centrach usług finansowych czy też związanych z obsługą Klienta spotkamy się zwykle z tego typu warunkami pracy. Ale są firmy – takie jak arvato – których profil jest na tyle szeroki, że znajdą nich miejsce także osoby, które szukają pracy w innych obszarach, na przykład w rozwijającej się szybko branży e-commerce i związanej z nią logistyce.

Cechą charakterystyczną firmy outsourcingowej o szerokim profilu jest duża elastyczność, która przekłada się na większe możliwości dla pracowników w kontekście kształtowania ciekawej, pełnej wyzwań ścieżki kariery. Slogan? Otóż nie! Niech za przykład posłużą historie dwóch Michałów, którzy pracują w obszarze logistyki, mimo że zaczynali karierę zawodową w zupełnie innej dziedzinie.

W obu przypadkach objęcie ciekawych i gwarantujących rozwój zawodowy stanowisk było ściśle związane z kompetencjami językowymi. W Polsce wciąż brakuje specjalistów ze znajomością języków obcych umożliwiającą codzienną komunikację z Klientem. Stąd wnioski dla wszystkich, którzy myślą o pracy w logistyce:  można się w niej odnaleźć nawet bez wcześniejszego doświadczenia w branży, pod warunkiem dobrej znajomości języków obcych!

Przeczytajcie także wywiady z Michałem Statuckim oraz Michałem Lednickim -  specjalistów w zakresie logistyki.

Michał Statucki – absolwent studiów filologicznych, związał się z w arvato w 2007 roku.  Zaczął od pracy w contact center, w obsłudze Klienta z branży turystycznej. Szybko awansował na stanowisko koordynatora zespołu. Po zakończeniu projektu otrzymał propozycję objęcia stanowiska koordynatora projektów w obszarze logistyki. Długo się nie wahał.

·         Co Cię zachęciło do pracy w obszarze logistyki?

W związku z tym, że nasza firma specjalizacje się obsłudze procesów logistycznych dla rynku e-commerce, który notuje bardzo wysoki wzrost rok do roku stwierdziłem, że będzie to obszar biznesowy charakteryzujący się dalszym stabilnym potencjałem rozwoju jak i wysoką dynamiką pracy w nowoczesnej branży.

·         Co z Twoimi umiejętnościami językowymi?

Według mnie zarządzanie projektami w głównej mierze opiera się na skutecznej komunikacji z interesariuszami. W międzynarodowych przedsięwzięciach języki obce są zatem konieczną i kluczową umiejętnością, którą wykorzystuje się na co dzień.

·         Jak wygląda Twój dzień pracy?

Każdy dzień wygląda inaczej ;). Bardzo duża aktywność naszych zespołów jak i klienta podczas prowadzenia przedsięwzięć obfituje w wiele zwrotów akcji, na które trzeba szybko i skutecznie reagować.

·         Jakie są cienie i blaski pracy w outsourcingu?

Zazwyczaj firma outsourcingowa świadczy usługi na poczet poszczególnych procesów biznesowych swoich klientów. Często procesy te różnią się od siebie znacznie, jeżeli patrzeć na teoretycznie podobny zakres usług naszych klientów. Zatem pracując w firmie outsourcingowej można poznać wiele podejść do tego samego tematu, co gwarantuje brak monotonii pracy. Z drugiej jednak strony wymaga to dużej elastyczności, zdolności poznawczych i cierpliwości.   

Michał Lednicki – absolwent geografii oraz podyplomowych studiów z zakresu logistyki, pracuje w arvato od 2014 roku. Zajmuje się koordynacją wysyłek i transportu dla jednego z kluczowych klientów firmy.

·         Jak trafiłeś do logistyki?

Po studiach wyjechałem do pracy zarobkowej do Wielkiej Brytanii i tam przez pewien czas pracowałem w magazynie. Po powrocie zauważyłem dużą ilość ofert pracy związanych z branżą logistyczną, szczególnie na stanowiska spedytora / dyspozytora. Branża sprawiała wrażenie dynamicznej z dużymi perspektywami rozwoju. Oprócz tego transport w pojęciu ogólnym był od dawna jednym z moich zainteresowań, mimo że studiowałem zupełnie inną dziedzinę.

·         Czym się zajmujesz?

Moja praca polega na koordynacji działań między klientem, przewoźnikami a naszym magazynem. Odpowiadam za to, by towar był skompletowany na czas, by przewoźnicy podstawili samochody o odpowiedniej porze, oraz by wszystkie zamówienia zostały zrealizowane. Wszystko po to, by klient otrzymał swoje zamówienie w odpowiednim czasie. Należy pamiętać, że obsługujemy instytucje, które są kontrahentami naszego klienta i musimy zapewnić im odpowiedni standard  usług. Jest to duża odpowiedzialność, ponieważ wszelkie nasze błędne działania wpłyną negatywnie na rynkowy wizerunek naszego partnera (Klienta).

·         Czy faktycznie przydaje Ci się znajomość języków obcych?

Znajomość języka angielskiego jest niezbędna w mojej codziennej pracy. Komunikacja z klientem, oraz firmami transportowymi z którymi współpracuję odbywa się niemal wyłącznie w tym języku. Moja praca umożliwia mi stałe doskonalenie umiejętności w tym zakresie.

·         Co Ci dała praca w outsourcingu?

Pozytywnym aspektem z pewnością jest współpraca z ciekawymi firmami i pracującymi w nich ludźmi. Możliwość zapewnienia swoim klientom usług na wysokim poziomie daje pracownikowi wielką satysfakcję.

Podmiot odpowiedzialny za treści - Arvato Polska 2019
Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito