Ważne: Strona http://www.praca.arvato.pl/ wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
  Mapa strony    
Strona główna   ››   Aktualności
Aktualności
Program stypendialny Udacity Data Science
12-03-2018

Z przyjemnością informujemy, że koncern Bertelsmann, którego Arvato jest częścią, wraz z Udacity, inwestuje w program stypendialny, oferujący szkolenia online dopasowane do wymagań zawodowych, w szczególności z dziedzin Data Science i analityki. Program stypendialny oferuje 15 000 miejsc na angielskojęzycznym Kursie „Wstęp do statystyki opisowej” oraz 1 500 miejsc (10% z 15 000 wszystkich stypendystów) w pełnym programie Udacity Nanodegree. 10% stypendystów może dokonać wyboru z trzech programów Nanodegree: „Podstawy danych”, „Analityk biznesowy” i „Analityk danych”.

Wszyscy Pracownicy koncernu Bertelsmann, a także osoby z zewnątrz, które są pełnoletnie i chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Data Science, mogą ubiegać się o przyjęcie do programu stypendialnego „Udacity Data Science”. Kurs nie wymaga żadnej wcześniejszej wiedzy. Osoby ubiegające się o uczestnictwo w programie powinny być gotowe na poświęcenie około 5–10 godzin tygodniowo na Kurs i około 10 godzin tygodniowo na jeden z trzech programów Nanodegree.

Okres składania podań trwa do 22 kwietnia 2018 r.

Podanie musi zostać złożone samodzielnie na stronie Udacity: www.udacity.com/bertelsmann-data-scholarships.

 

 

Udacity

Udacity jest internetową platformą edukacyjną, wspomagającą rozpoczynanie, jak i dalsze rozwijanie kariery w dziedzinie technologii. Obecnie, gdy każda firma korzysta z najnowszych technologii, a te zmieniają się w bardzo szybkim tempie, nowe warunki rynkowe wymagają od ludzi uczenia się nowych umiejętności przez cały czas w trakcie swojej kariery zawodowej. Udacity oferuje programy Nanodegree, które zostały stworzone we współpracy z liderami z branży i zaprojektowane z myślą o ludziach, którzy chcą nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Programy Udacity Nanodegree skupiają się na stanowiskach związanych z tworzeniem oprogramowania, Data Science, marketingiem cyfrowym i sztuczną inteligencją.

Program Nanodegree jest innowacyjną ścieżką nauczania przez Internet, opartą na wynikach i nastawioną na rozwój kariery. Każdy program dokładnie określa cel i idealną ścieżkę postępowania, aby umożliwić kursantom realizację tego celu. Kursy są opracowywane we współpracy z liderami branży, takimi jak Google, AT&T i Facebook, i są prowadzone przez wiodących ekspertów z danej dziedziny. Przez cały czas trwania programu jego uczestnikom zagwarantowany jest indywidualny mentoring i weryfikacja projektu. Ponadto będą mieli stały dostęp do prowadzących i kierowników kursów za pośrednictwem moderowanych forów. Absolwenci zdobywają uznawane na rynku kwalifikacje oraz otrzymują duże wsparcie w ramach rozwoju kariery.

Informacje ogólne o Data Science

Dane są wszechobecne. Co więcej, ilość generowanych przez nas danych w nadchodzących latach gwałtownie wzrośnie. Umiejętność ich przeanalizowania i podjęcia właściwych decyzji biznesowych będą kluczowe, aby w przyszłości móc zdobyć przewagę nad konkurencją. Każdy będzie musiał w pewnym stopniu umieć się z nimi obchodzić oraz posiadać zdolność do wyciągania wniosków, mających znaczenie dla jego zadań lub pełnionej przez nich roli. Członkowie zarządu, kierownicy, sprzedawcy, analitycy... praktycznie wszystkie osoby, które w swojej pracy są otoczone danymi.

Data Science łączy podstawy statystyki, technologię analizy danych i strategię biznesową, aby móc zadawać odpowiednie pytania i wyciągać właściwe wnioski z posiadanych danych. W zależności od roli i swoich mocnych stron, różne osoby mogą skupić się na różnych komponentach Data Science. Jednak niezależnie od ich wyboru, niewątpliwie skorzystają z wiedzy zdobytej w tym zakresie.

Umiejętności i wiedza z zakresu analizy danych są wymagane na wielu stanowiskach. Oto kilka czynności, które wykonują osoby odpowiedzialne za analizę danych:

  • Gromadzenie dużych ilości nieposortowanych danych i przekształcanie ich w bardziej użyteczny format.
  • Rozwiązywanie problemów związanych z prowadzeniem firmy za pomocą technik opierających się na danych.
  • Praca w różnych językach programowania, w tym SAS, R i Python.
  • Ciągłe dokształcanie się w zakresie najnowszych technik analitycznych, takich jak uczenie maszynowe, uczenie głębokie i analiza tekstu.
  • Komunikacja i współpraca z działami IT i biznesowym.
  • Odnajdywanie zależności i schematów danych, a także dostrzeganie trendów, które mogą pomóc firmie w osiągnięciu zysków.

 

Data Science i koncern Bertelsmann

Data Science jest jedną z najważniejszych dziedzin, gwarantującą skuteczną digitalizację oraz oferującą ogromny potencjał dla działalności koncernu Bertelsmann. W związku z tym rozszerzenie możliwości Data Science jest jednym z głównych priorytetów firmy. Z tego powodu Bertelsmann finansuje 15 000 stypendiów dla początkujących i doświadczonych programistów z branży Data Science.

Inicjatywa finansowania stypendiów została doceniona przez Komisję Europejską, która przyznała nam nagrodę European Digital Skills Award. Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, przyznała tę nagrodę w Brukseli 7 grudnia 2017 r.

 

 

 

Podmiot odpowiedzialny za treści - Arvato Polska 2019
Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito