Ważne: Strona http://www.praca.arvato.pl/ wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
  Mapa strony    
Strona główna   ››   Aktualności
Aktualności
Otwarcie Centrum Dystrybucyjnego w Strykowie
09-11-2017

Dzisiaj LPP i Arvato podczas konferencji prasowej oficjalnie uruchomiły nowe Centrum Dystrybucyjne
w Strykowie, które znacząco przyspieszy realizację zleceń LPP w obszarze sprzedaży internetowej. Inwestycja ta wpisuje się w strategię dalszego dynamicznego rozwoju zarówno LPP, jak i Arvato
w segmencie e-commerce w nadchodzących latach.

Nowe Centrum Dystrybucyjne dedykowane LPP jest zlokalizowane w SEGRO Logistics Park Stryków pod Łodzią. Dysponuje powierzchnią 30 tysięcy metrów kwadratowych z możliwością podwojenia tej powierzchni do łącznej 60 tys. m2 w ciągu najbliższych 3 lat. Jego uruchomienie pozwoli, w trakcie pierwszego roku działania, na stworzenie 500 nowych miejsc pracy. W magazynie będą realizowane wysyłki zarówno na teren Polski, jak i za granicę (do Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, krajów bałtyckich, a także na rynek brytyjski).

Nowe Centrum Dystrybucyjne będzie odpowiedzialne za obsługę  e-commerce marek: Reserved, Mohito, House oraz Sinsay, co daje wolumen kilkunastu milionów wysyłanych sztuk produktów rocznie. Ze względu na dogodną lokalizację w Centralnej Polsce, na przecięciu głównych autostrad, znacząco skróci się czas realizacji zamówień internetowych – deklaruje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP odpowiedzialny m.in. za logistykę i działania e-commerce w tej spółce.

Arvato SCM Solutions w Polsce będzie odpowiadało za obsługę logistyczną e-sklepów i zajmie się między innymi: magazynowaniem, kompletacją i pakowaniem, wysyłką kurierską, obsługą zwrotów i reklamacji oraz usługami specjalistycznymi (przepakowywaniem, etykietowaniem, wymianą folii, kontrolą jakościową) takiego asortymentu jak: odzież, obuwie, torebki oraz akcesoria. Współpraca z doświadczonym międzynarodowym partnerem zagwarantuje LPP dostęp do wartościowej wiedzy eksperckiej z obszaru logistyki e-commerce.

- Cieszymy się, że w zaledwie kilka miesięcy udało nam się uruchomić nową lokalizację dedykowaną obsłudze e-commerce dla klienta LPP - największej firmy odzieżowej w Polsce. Zależy nam, by spółka mogła zachować najwyższe standardy jakości obsługi klientów w zakresie sprzedaży internetowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę plany jej dalszego dynamicznego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie satysfakcjonująca dla obu stron i że dzięki naszemu zaangażowaniu, obsługa zamówień przez Internet będzie sprawna i spełni wysokie wymagania klienta – komentuje Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor Arvato SCM Solutions w Polsce, Członek Zarządu Arvato Polska.

W konferencji prasowej zorganizowanej z okazji uroczystego otwarcia centrum dystrybucyjnego wzięli udział przedstawiciele LPP S.A., przedstawiciele Zarządu Arvato SCM Solutions z Niemiec, przedstawiciele samorządów lokalnych – Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Miasta Zgierza oraz Urzędu Miejskiego w Strykowie, a także przedstawiciele firmy SEGRO.

Podmiot odpowiedzialny za treści - Arvato Polska 2019
Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito