Ważne: Strona http://www.praca.arvato.pl/ wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.
  Mapa strony    
Strona główna   ››   Aktualności
Aktualności
IT Mocny - projekt z pasją!
26-04-2016

Od połowy 2012 roku, w Pionie IT w arvato Polska organizowany jest konkurs - IT Mocny. Wydarzenie to cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Pracowników, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników konkursu.

Konkurs IT Mocny daje możliwość zaprojektowania innowacyjnych rozwiązań dla organizacji,
nie tylko dla samego Pionu IT, ale przede wszystkim dla Obszarów Biznesowych (SGs). Dzięki konkursowi, Pracownicy mają możliwość rozwoju swoich umiejętności oraz praktycznego wykorzystania swoich pomysłów.

- W roku, w którym wystartował IT Mocny zebraliśmy 17 zgłoszeń, a w sumie, przez dwa i pół roku zostało złożonych 56 projektów – to pokazuje, jaki potencjał mają nasi Pracownicy – mówi Krystian Brydzki, Dyrektor Pionu IT. – Konkurs działa jak katalizator talentów - dodaje. 

W cyklach kwartalnych zbierane są projekty i przyznawane nominacje. W rywalizacji biorą udział Laureaci kwartalni, którzy zostali nominowani przez swoich przełożonych. Każde rozwiązanie podlega weryfikacji pod kątem spełnionych kryteriów konkursu, a także sprawdzeniu, czy zaproponowane rozwiązanie nie było zainicjonowane już wcześniej. Wśród kryteriów konkursu możemy wyróżnić między innymi istotność zmiany oraz wpływ zaproponowanego rozwiązania na działanie organizacji. Wybrane rozwiązania są  publikowane na wewnętrznej platformie komunikacyjnej Sharepoint.

Konkurs znajduje swój wielki finał podczas gali IT Mocnego. Wtedy  nominowani Pracownicy przedstawiają zaproponowane przez siebie wdrożenia.  Nagradzane zostają już przetestowane zmiany, a nie tylko same pomysły. Dzięki temu, Pracownicy zgłaszający swoje wdrożenia są w stanie opowiedzieć, czy dana zmiana została przeprowadzona zgodnie z wcześniej założonymi planami. Wszystkie projekty podlegają jawnemu głosowaniu wśród Kierownictwa IT, a następnie zostają przydzielone punkty poszczególnym nominacjom i na tej podstawie zostaje wyłoniony Laureat konkursu, który otrzymuje roczną nagrodę w postaci tabletu. W 2013 roku zwyciężył Maciej Frindt,
a rok 2014 należał do Jarosława Musiała, rok 2015 to zwycięstwo Krzysztofa Kopery.

- Inicjatywa konkursu jest bardzo fajna, daje możliwość dzielenia się innowacjami, które zostały wdrożone, a także wygłoszenia ich na forum, dla większego audytorium, co niewątpliwie jest dla nas prestiżem – mówi Krzysztof Kopera, laureat konkursu IT Mocny z 2015 roku.  – Konkurs nie tylko aktywizuje pracowników do udziału w grywalizacji, ale także przynosi satysfakcję zarówno firmie,
jak i pracownikowi
– dodaje.

IT Mocny to nie tylko jednorazowy konkurs, to wydarzenie, które przyjęło się w Pionie IT w arvato
 na stałe. Konkurs mobilizuje do nieustannego działania, pozwala lepiej zrozumieć naszą organizację
i dostarcza dawkę zdrowej rywalizacji. Dodatkowo idealnie wpisuje się w strategię Pionu IT, czyli ideę „IT business value creator”.

Rok 2016 będzie rokiem zmian dla IT Mocnego. Do nazwy IT Mocny dołączy nowe logo oraz specjalnie dedykowane atrybuty – smycze i pinsy. Ale to nie koniec zmian – zmienią się także nagrody, tak aby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Nie zabraknie niespodzianek.

 

Podmiot odpowiedzialny za treści - Arvato Polska 2019
Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito